2016 Ygs Ne Zaman

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2016 YGS tarihi konusundaki açıklamalarını kamuoyu açıklaması ile yaptı ve 2016 akademik takvimi nihayet açıkladı. Bu yazımızda 2015 Ygs ne zaman yapılacak sorusuna dair cevapları bulabilirsiniz.

Prof. Dr. Ömer Demir açıklanan 2016 akademik takvim sayesinde adayların Ygs ve Lys tarihlerini öğrenebileceklerini, ilgili kurum ve kuruluşlar ile kişilerin de planlarını bu akademik takvime göre yapacaklarını ifade etti.

Prof. Dr. Ömer Demir ayrıca ifadelerine “Sonuç açıklama sisteminde de gerekli düzenlemeleri yaptık.” ifadesini ekledi.

 

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi olarak sistemde bulunan aksaklıkları ve sonuç açıklama sistemini ve diğer aksaklıkları iyileştirdiklerini dile getiren Prof. Dr. Ömer Demir, yaptığı açıklamalara ayrıca Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) olarak yeni bir çalışmaya adım attıklarını, bu çalışmalar tamamlandığında artık adayların girdikleri sınavların sonuçlarının hangi zaman dilimi içinde açıklanacağını sistemden önceden görebileceklerini ifade etti. Bu durum şüphesiz ki sınav takviminin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve sınav organizasyonu konusunda önemli bir fayda sağlayacaktır.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi başkanı olan Prof. Dr. Ömer Demir; açıklamalarının sonunda da 2016-2017 eğitim-öğretim yılında tüm öğrencilere hayallerine ulaşmaları ve sınavlarda başarılı olmaları konusunda güzel dileklerde bulunmuştur.

Bu açıklamalara göre ilan edilen 2016 akademik takvime göre 13 Mart 2016 gününde YGS sınavı yapılacak ve ardından 23 Mart 2016 tarihinde de adayların Yükseköğretime Geçiş Sınavı sonuçları sistem üzerinden adaylara ilan edilecek.

2016 Ygs Tarihi Konusundaki Yorumlarınızı Yorum Alanından Hemen Bize Yazın. 

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.