2016 YGS Sınav Ücreti Ödemeleri Bugün Bitiyor

2016 yılının Mart ayında yapılacak olan Yüksek Lisansa Geçiş Sınavı (YGS) başvuruları başlamıştı. Adaylar önce sistemden başvurularını tamamladılar sonrasında ise ilgili bankalardan giriş ücretini yatırarak başvurularını tamamladılar.

2016 YGS için başvuru yapan adaylar için ücretlerini yatırmaları gereken süre bugün sona erdi. Üniversiteye girmek için Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’na girecek olan öğrenciler bugün itibari ile ücretlerini ödeyerek başvurularını yapmış olmaları gerekmektedir.

20 Ocak 201 gününde yani dün YGS başvuruları sona ermişti bugün ise adayların giriş ücreti için ödemeleri gereken ücretin süresi dolmuş bulunmaktadır.

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı başvuru ücreti ödeme işlemleri bugün saat 17.00 yani mesai bitimi ile bitmiştir. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi internet sayfasında bulunan “Ödemeler” alanından ise adaylar bu gece saat 23.59’a kadar kredi kartı ya da banka kartı ile ödemelerini yapmaya devam edebilecekler.

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’na girecek olan adaylar 55 TL öderken sınavsız geçiş için adaylar 15 TL ücret ödediler.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi sitesinden başvuru yapıp sonrasında ise başvuru ücretini gerek ilgili bankalardan gerekse kredi kartı ya da banka kartı ile ödemiş olan adayların başvuruları otomatik olarak kabul edilmiş olacaktır.

 

Söz konusu olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), 13 Mart Pazar günü tek oturum şeklinde yapılacak. Sınav, sabah 10.00’da başlayacak ve 160 dakika sürecek. Sınava tabii tutulan adayların sınav sonuçları ise 25 Mart gününde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi sitesinden adaylara duyurulacak.
2016 YGS Sınav Ücreti Ödemeleri Konulu Yazımız Hakkındaki Yorum ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.