Aktüerya Bilimleri Bölümü Nedir Tanıtımı Hakkında Bilgi

Aktüerya Bilimleri Bölümü Tanıtımı ve Amaçları Nedir?

Bu programın amacı, sigorta şirketlerinde ve sosyal güvenlik kurumlarında çalışabilecek iş gücünü yetiştiren birimdir. Bu birimde okumak isteyen öğrencilerin, matematiği sevmesi, düşünce gücüne hakim olması, dikkatli ve ayrıntılar ile ilgilenmekten sıkılmayan biri olmanız lazım.

Aktüerya Bilimleri Bölümü İş Olanakları ve Geleceği

Bu bölümden mezun olan kişiler emekli sandığı, sigorta şirketleri, sosyal sigortalar kurumu gibi resmi ya da gayri resmi kurumlarda çalışabilirler. Yangın, kaza ve ölüm gibi felaketlerin olma olasılığını tablo halinde düzenler ve bu konular hakkında yapılabilecek önlemleri hesaplar. Bunları grafik ve tablo şeklinde gösterir. Ülkemizde ticaretin ve endüstrinin devamlı gelişmesinden dolayı, bu vasıfları taşıyan personel ihtiyacı gün geçtikçe artmaktadır. Mezun olduktan sonra iş bulma olasılığınız çok yüksektir.

Aktüerya Bilimleri Bölümü Mezunları Ne İş Yapar? Maaşları ne Kadar Olur?

İş olanaklarının çok olduğu ve rahatça iş bulabileceğiniz bir bölümden mezun olacaksınız. Devlette veya özel şirketlerde çalışabilirsiniz. Devlet kurumlarında çalışırsanız eğer, devlet memuru standardında olursunuz ve alacağınız aylık ücret minimum 2000 TL olur. Yaptığınız bölgeye göre de değişiklik gösterebilir. Örneğin doğuda görev yapıyorsanız alacağınız ücret biraz daha fazla olur. Özel şirketlerde çalışırsanız, şirketin büyüklüğüne göre de değişir. Alacağınız ücret 1300 TL ila 5000 TL arası değişiklik gösterebilir.

Aktüerya Bilimleri Bölümünü Seçme Nedeniniz Hakkında Düşüncelerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.