Arılar Dışında Geometrik Şekiller Oluşturan Hayvanlar Hangileridir

Arıların matematik alanı ile ilgili bir yeteneğe sahip olmalarından dolayı oluşturmuş oldukları peteklerin altıgen şeklinde olduğu bilinmektedir. Arılar bu altıgen şeklinde olan peteği çok ince hesaplar ile gerçekleştirerek, bu iş üzerinde kusursuz bir çalışma yaparlar. Hatta arıların petek yaparken milimetre hesabı yaptıkları da bu konu ile ilgili verilen bilgiler arasında yer almaktadır. Peki doğada arılar dışında geometrik şekiller ortaya çıkartan hayvanlar var mıdır? Varsa bu hayvanlar hangileridir ve neler yaparlar? Soruların cevapları ve bu konu ile ilgili daha fazlası için, bu yazımızı okumaya devam etmenizi tavsiye etmekteyiz.

Doğada arılar dışında geometrik şekiller oluşturan hayvanlar arasında örümcekler, kuşlar ve kunduzlar bulunmaktadır. Böceklerin ağ ördüklerini hemen hemen herkes bilir. Fakat böcekler bu ağı örmek için bir saate ihtiyaç duyar. Bu ağlar sayesinde örümcekler arı ve sinek gibi canlıları yakalarlar. Örümcekler tamamen kendilerine özel olan bir örme şekli ile ağlarını oluştururlar ve bu durumda bu yeteneğin doğuştan onlara verilmesini gösterir. Kuşlar ise enerji tasarrufu yapmak amacıyla bir araya gelerek V şeklinde uçarlar.

Kunduzlar ise bir diğer matematik becerisine sahip olan canlılar olmaktadır. Baraj suyu inşa eden kunduzlar tam olarak 45 derecelik bir açı ile bu işlemi yapmaktadırlar. Kunduzlar önünü kesmek istedikleri bir suya gelişigüzel dallar atmazlar. Eğer bir suyun önünü kesmek istiyorlarsa burada da ince bir hesap yapmaları söz konusu olmaktadır.

Arılar Dışında Geometrik Şekiller Oluşturan Hayvanlar Hangileridir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.