Askeri Lise Mülakatları Ne Zaman 2016

ALS 2016 sınav sonuçları belli oldu, mülakatlara hak kazanan adayları ne gibi aşamalar bekliyor. Adaylar mülakatlara girmeden önce değişik sağlık muayeneleri ve testlerden geçirilerek mülakat aşamasına gelecekler, peki Askeri Lise Mülakatları ne zaman yapılacak 2016, ALS hakkında aradığınız her şeye buradan ulaşabilirsiniz.

2016 Askeri Lise Mülakatları Ne Zaman Başlıyor?

Yazılı sınava katılıp baraj puanını geçen adaylar için yapılacak olan ikinci tur aşaması tarihi DDK ve TSK resmi internet sayfası üzerinden duyurulacaktır.

Adaylara mülakata katılmaya hak kazandığı konusunda adreslerine herhangi bir yazı gönderilmeyecektir, kendilerinin internet sayfası üzerinden takipte olması gerekmektedir.

Yeterlilik Testleri Nasıl Yapılır

Burada adayların, kuvvet, çevik, hızlılık süresi ölçümü testleri uygulanmaktadır. Belirtilen testlerden 2 veya daha fazlasında başarısız olan adaylar elenirler. Bedensel Yeterlik mülakatı ile ilgili daha fazla bilgiye Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı sitesinin resmi internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Sağlık Muayenesi Hakkında Merak Edilenler

Adayların fiziksel duruşuna bakılarak, boy, kilo ölçümü yapılarak sağlık ile ilgili herhangi bir hastalık veya unsur taşıyıp taşımadığı tespit edilecektir. Sağlık muayenesinde elenen adaylar ileri ki aşamalara katılmaya hak kazanamazlar.

Hava Kuvvetleri Mülakatlarına Katılacak Olanları Ne Gibi Aşamalar Bekliyor

Askeri Hava Lisesinde eğitimini devam ettirmek için başvuru yapan adaylara uçuşa ne kadar yatkın olduklarını ölçmek için bilgisayar karşısında psikoteknik denemeler yaptırılır, bu testlerde yeterlilik gösteremeyen adaylar başarısız sayılarak elenirler.

Askeri Lise Mülakatları Nasıl Olacak 2016 Hakkında Yorumlarınızı Hemen Aşağıdan Yazabilirsiniz.

 

 

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.