Balın Faydaları Nelerdir Kısaca

Sağlığa sayısız faydası olan bal mucizevi şifalar saçıyor, faydaları saymakla bitmiyor, belli başlı olanlara değinecek olursak, yüksek tansiyona, kalp rahatsızlıklarında, anemi yani kansızlık tedavisinde önemli bir yere sahip, ayrıca her gün bir kaşık dahi alındığında gün boyu zinde kalmanıza yardımcı oluyor.

Birçok kanser tedavisinde de bal kullanılmakta, kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan bal her mevsim bizi hastalıklardan da kurtarmaya yardımcı olmakta. Vücudumuza giren bütün zararlı mikropların atılmasında da önemli bir işleve sahip.

Kış mevsimlerinde etkili soğuklardan dolayı ortaya çıkabilecek yüz felcini de önemli derecede önlemekte, böbrek taşları gibi iç organlar rahatsızlıklarında da doğal ilaç yöntemi olarak çokça tercih edilmekte, işe yaradığı alanlar sadece bunlarla sınırlı olmayıp, diş tedavisi görenlere de derman olmakta, bir miktar bal ile gargara yapıldığında diş etlerini de güçlendirdiği bilinmekte yani kısaca diyebiliriz ki, her derde deva olan bu mucizevi ilaç bizler için önemli bir yere sahiptir.

Arıcılık faaliyeti ile uğraşan kişilere sorulduğunda ise bu işin hiçte kolay olmadığını anlatıyorlar. Yani baya bir zahmeti olan bal üretiminin kolay kolay yapılmadığı anlamını çıkarmaktayız buradan, tabi birde sahte ve orijinal balı ayırt edip öyle almak lazım.

Son olarak bir faydasına daha değinmek istiyoruz, uzun süredir öksürük problemi yaşıyorsanız sizlere basit bir tarifimiz var, bir bardak süre bir kaşık bal karıştırıp içtiğiniz zaman dakikalar dolmadan öksürükten kurtulmuş olacaksınız, sağlıkla kalın.

 

 

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.