Bencillik Nedir

Her insan yaşamı boyunca öncelikle kendisini düşünür. Bir insan için bu hayattaki en önemli şey hayatta kalmaktır. Bu hayatta her insan kendisinden sorumlu olduğu için ilk önce kendisini düşünür. Fakat insanlar bazı durumlarda kendilerini düşünmeleri olayını biraz abartırlar. Bir insan her alanda kendisini düşünerek hareket ediyor ya da kendisinden başka hiç kimseyi ya da hiç bir şeyi düşünmeden davranış sergiliyorsa bunun adı bencillik olur. Peki bencillik insana nasıl zararlar verir? Bencil insanların topluma verdiği zararlar nelerdir? Bu soruların cevabını bilirseniz bencil insanların nasıl özelliklere sahip olduğunu ve bu insanlar ile nasıl başa çıkmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Bir insan herhangi bir konu ile ilgili bir davranış sergilemeden önce, bu davranışın kimseye zarar vermeyeceğinden emin olmalıdır. Bencil insanlar yaptıkları davranışların başka bir insana zarar verip vermeyeceğini düşünmeden hareket ederler. Çünkü bencil diye adlandırılan kişilerin, kendilerinden başka bir şeyi dikkate almadıkları bilinmektedir. Fakat bencillik hem insanın kendisine hem de çevresindekilere ciddi zararlar vermektedir.

Bencil insanlar hem toplum tarafından hem de din tarafından pek hoş karşılanmazlar. İnsanlar birbirlerine bir şeyler vererek ya da birbirlerine bir şeyler katarak yaşamalıdırlar. Fakat bazı insanların bencil olmaları bu durumu engellemektedir. Bu yüzden bencillik insan ilişkilerini olumsuz etkileyen en önemli kavramlardan bir tanesidir. Bu yüzden insanlar bencillik kavramını hayatlarından uzak tutmalıdır.

Bencillik Nedir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.