Beslenme ve Diyetetik Bölümü Nedir Tanıtımı Hakkında Bilgi

Beslenme ve Diyetetik Bölümü Tanıtımı ve Amaçları Nedir?

Bu bölümün amacı, besinlerle ve beslenme ilgili ilkelerle sağlığın korunması ve hastalıkların giderilmesi, çalışmaların uygulanması, konusunda deneyimli araştırıcı insan gücünü yetiştirmektir.

Beslenme ve Diyetetik Bölümü İş Olanakları ve Geleceği

Eğitimi bitiren kişiler, diyetisyen unvanı verilir. Bu unvan sağlık hizmetlerinde yer alır. Eğer diyetisyen olmuş bir birey yüksek lisans eğitimini yaparsa çalışacak oldukları yerlerde yönetici, yönetici asistanı, tedavi diyetisyeni, halk diyetisyeni olarak çalışabilirler. Lisan eğitimini yapmamışsa eğer, toplu beslenme yapan kurumlarda, beslenme eğitimcisi olarak ayrıca araştırma endüstri ve kuruluşlarında çalışabilir. Okullarda, hastanelerde, sosyal hizmet kurumlarında, kamu ve endüstri kuruluşlarında çalışabilirsiniz. Eğer bir eğitim almışsanız işsiz bulma sorununuz olmaz.

Beslenme ve Diyetetik Bölümü Mezunları Ne İş Yapar? Maaşları ne Kadar Olur?

Alacak olduğunuz maaşlarda çalıştığınız kurumlara göre farklılık gösterir. Bu neden ile yüksek lisans yapmasınız önemle rica olunur. Yönetici olarak minimum 4 bin TL maaşınız olur. Yüksek lisan eğitimi almamışsanız eğer okullarda, 2 bin TL alırsınız. Hastanelerde, 3 bin TL gibi bir rakam alırsınız. Sosyal hizmet kuruluşlarında çalışırsanız eğer yine maaşınız 3 bin ila 6 bin TL arası değişebilir. Mesleğinizde profesyonel ve başarılı biri iseniz kendi ofisinizi açarak, sabit müşteriler edinirseniz, aylık kazancınız 4 bin ila 20 bin TL arası değişir. Bu ofisi açacak olduğunuz yere ve bölgeye göre değişir ama hemen hemen aylık kazancınız bu tutarların arasında olur. Bu meslek grubu ülkemizde ihtiyaç duyulan meslekler içindedir.

Beslenme ve Diyetetik Bölümünü Seçme Nedeniniz Hakkında Düşüncelerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Benzer Bölümler

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Suzan Yerli

    Bölümü çok iyi tanıyan biri olarak burayı tercih edecek olan arkadaşların sorusuna her türlü yardımcı olabilirim. sorunuzu buradan yazın, cevaplamaya çalışırım. umarım herkes gönlünün istediği yere yerleşir.

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.