Bilgisayar Teknoloji Bölümü Nedir Tanıtımı Hakkında Bilgi

Bilgisayar Teknoloji Bölümü Tanıtımı ve Amaçları Nedir?

Bilgisayar teknolojisi alanında ilgili kavram ve teknik bilgileri özümsemiş, bu sektörde ihtiyaç duyulmakta olan yeni sistemleri tanıma ve uygulama kabiliyetine sahip, yazılım ve donanımda ortaya çıkacak bütün sorunları çözebilecek, yeni yazılımlar üretebilecek özelliklere sahip, sektörün ihtiyaçlarını hızlı ve pratik bir şekilde karşılayabilecek donanımlı, çalışır durumda bulunmakta olan bilgi işlem sisteminin bakım, onarım ve işletmesini yapabilecek olan, kalite ve güvenirlik başta olmak üzere iş hazırlamada veya tasarım ve işletim sistemlerinde görev alabilecek nitelikli ve düzgün teknik elemanlar yetiştirmektedir.

Bilgisayar Teknoloji Bölümünün İş Olanakları ve Geleceği

Kamu kuruluşlarında, bankalar ile özel sektöre ait iş yerlerinde, internet üzerinden ticaret (e-ticaret) yapmakta olan firmalarda ve kuruluşlarda çalışabilirler. Bir diğer yandan ise kendilerine ait özel iş yerleri de açabilirler. Ticaret firmaların da veya online alışveriş sitelerinde görev alabilir, devletin kendine ait ticari sitelerinde de görev yapabilirsiniz. Kendinize ait ticari veya online site kurarak da kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Geleceğin işleri arasında bu şekilde yer almaktadır.

Bilgisayar Teknoloji Bölümünün Mezunları Ne İş Yapar? Maaşları ne Kadar Olur?

Bilgisayar teknik ve satış destek şirketlerinde, sigorta şirketleri, ticari kuruluşlar, bankalar, internet servis sağlayıcılar, internet yayıncılık şirketleri, araştırma şirketleri, borsalar, lojistik, ulaştırma ve hizmet sektörlerinde yer alan kamu kurum ve kuruluşlarında oldukça geniş iş imkânlarına sahiptirler. Bir diğer yandan ise kendi adlarına da iş yeri açabilirler. Eğitim sonrasında kazanç sağlayan kişinin çalışmış olduğu işletmeye, tecrübesine ve çalışmış olduğu saate göre ücret değişikliği kesinlik ile söz konusudur. Genel olarak asgari ücretten başlayıp, asgari ücret miktarının 10 katına kadar çıkabilmektedir.

Bilgisayar Teknoloji Bölümünün Seçme Nedeniniz Hakkında Düşüncelerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

 

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.