Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü Nedir Tanıtımı Hakkında Bilgi

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü Tanıtımı ve Amaçları Nedir?

Bu bölüm, ortaöğretim kurumlarında üniversitelerde, özel okul ve dershanelerde eğitim vermek üzere konusunda uzman kişileri yetiştirmek amaçlı bir birimdir. Bölümden mezun olan kişiler bilgisayar öğretmeni unvanı verilir. Bilgisayar öğretmenleri MEB’in düzenlemiş olduğu müfredata göre okumakta olan öğrencilerine göre bir çalışma planı yapar. Sorumlusu olduğu laboratuvar vb. yerleri devamlı eğitime hazır tutmakla da mükelleftir.

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü İş Olanakları ve Geleceği

Teknik eğitim birimlerinin bilgisayar öğretmenliği ile alakalı bölümlerinden mezun olanlar, kamu ve özel kurum ve kuruluşlarına bağlı mesleki ve teknik okulları, liseleri, çıraklık ve yaygın eğitim kurumlarında, atölye, laboratuvar ve meslek dersi öğretmeni olarak çalışabilirler. Özel dershanelerde veya bilgisayar kursları veren bir yerde de çalışabilirler. Mesleğin getirdiği birçok yerde rahatlıkla iş bulabilirler. Meslek alanı ile ilgili herhangi bir kamu ve özel sektörde teknik personel olarak da görev alabilirler. Ayrıca kendiişlerini kurabilirler.

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü Mezunları Ne İş Yapar? Maaşları ne Kadar Olur?

Eğer devlet adı altında öğretmen ise, maaşları bir öğretmen maaşı kadar olur. Yaklaşık 2 bin TL civarında bir maaş alırlar. Özel dershanelerde ve bilgisayar kursları veren bir yerde çalışıyorsa alacakları ücret 2500 TL ila 3 bin TL arası farklılık gösterir. Özel sektörde teknik eleman-personel olarak görev alırlarsa alacakları maaş minimum 2 bin TL olacaktır. Kendi işyerlerini açarak bu konu üzerinden kurs veya teknik onarım bakım hizmeti verirse yıllık kazançları bulunduğu bölgeye farklılık gösterir ama minimum 50 bin TL gibi bir para kazanabilirler.

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümünü Seçme Nedeniniz Hakkında Düşüncelerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.