Birey Toplum ve Çevre Arasındaki Bağımlılığı Örneklerle Açıklayınız

Hayatta her şey bir düzen içerisindedir. Bireyler bir araya gelerek toplumu oluştururlar. Toplumda bulunan bu her bir birey çevre ile yakından ilişki halindedir. Birey, toplum ve çevre birbirinden ayrı düşünülemez kavramlardır. Her biri birbirine yakından bağlı ve sürekli olarak bir ilişki halindedir. Hiçbir birey hayatını yalnız başına devam ettirememektedir. Bu yüzden her bireyin toplum içerisinde yer almaya ihtiyacı vardır. Toplumun da bir takım ihtiyaçları bulunur, bu ihtiyaçlar da çevreden sağlanmaktadır. Birey, toplum ve çevre arasındaki bağımlılığa verilebilecek örnekler nelerdir? Vereceğimiz örnekler ile bu konuyu daha iyi anlayabilmenize yardımcı olacağımızı bilmenizi isteriz.

İnsanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için karşılamaları gereken bir takım ihtiyaçları bulunur. Bu ihtiyaçların yanı sıra her insanın bir de istekleri vardır. Hem ihtiyaçların hem de isteklerin karşılanabilmesi için başka insanlara ihtiyaç duyulur. Bu duruma örnek vererek bu konuyu daha iyi anlamanıza yardımcı olabiliriz. Örneğin, beslenme ihtiyacımızı karşılamak için satın aldığımız sebze ya da meyveler ile ilgili manav ile iletişime geçeriz. Manav bu ürünleri ihtiyacı olan kişilere satarak gelir elde eder. Bu elde ettiği gelir ile de fırından ekmek alarak ekmek ihtiyacını giderir. Aynı şekilde fırında bir başka ihtiyacını karşılamak için başka alanlar ile ilgili olan kişilerle iletişime geçer. Bu durum böyle devam eder ve insanlar arasındaki ihtiyaca yönelik bu iletişim hiçbir zaman son bulmaz.

Birey Toplum ve Çevre Arasındaki Bağımlılığı Örneklerle Açıklayınız Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

 

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.