Bulgar Dili ve Edebiyatı Bölümü

2016 Yükseköğretime Geçiş sınavı (YGS) ve ardından Lisans Yerleştirme Sınavı tarihlerine sayılı günler kaldı. Bu sınavların gerçekleştirilmesinin ardından ise Haziran ayının ortası gibi üniversite adayları tercih dönemine girecekler ve istedikleri bölümleri tercih edecekler. Bu nedenle de adaylar şimdiden hem sınava gün sayıp harıl harıl çalışırken bir taraftan da bölümleri araştırmaya başladılar. Bizler de bu yazımızda siz üniversite adaylarımız için Bulgar dili ve edebiyatı bölümü hakkında bilgiler derledik.

Bulgar Dili ve Edebiyatı bölümünün temel hedefi; bu bölümü okuyan öğrencilerin Bulgar dili ve edebiyatı alanında geniş ve kapsamlı bir bilgi ve beceriye sahip olmasını sağlamaktır.

Bulgar dili ve edebiyatı bölümü okuyan öğrenciler Bulgar dili ile ilgili tüm gramer yapılarını ayrıntılı bir şekilde öğrenirler ve bu gramer yapılarını tek tek incelerler. Ayrıca bu bölüm öğrencileri ve mezunları Bulgar dili ile oluşan ve geçmişten bugüne kadar geçirdiği aşamaları da ele alarak meydana gelen kültürü ve eğitimi ele alırlar ve bu konuda akademik araştırmalar yaparlar.

Bulgar dili ve edebiyatı bölümü programını bitiren mezunlar; kütüphanelerde, TRT kurumlarında, Kültür ve Turizm Bakanlığında, Yükseköğretim kurumlarında, elçiliklerde, turizm acentelerinde ve bir çok ticari şirketlerde istihdam edilebilirler.

Bulgar Dili ve Edebiyatı Bölümü Konulu Yazımız Yorum ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.