Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü

Lisenin son sınıfında olup üniversiteye geçecek olan öğrenciler için Yükseköğrenime Geçiş Sınavı (YGS) ve ardından da Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) için sayılı günler kalırken öğrenciler de oldukça heyecanlanmaya başladılar. Öğrenciler bu zaman zarfı içinde hem sınavlara hazırlanıp kalan eksiklerini tamamlamaya çalışırken bir taraftan da seçmeyi düşündükleri bölümleri araştırmaya başladılar.

Bizler de siz üniversite adaylarına araştırmalarında yardımcı olabilmek için bu yazımızda büro yönetimi ve sekreterlik bölümü hakkında bilgi verdik. Umarız siz değerli takipçilerimiz için faydalı olur.

Büro yönetimi ve sekreterlik bölümü programının amacı; kurumlarda çalışan üst düzeydeki yöneticilere yardım etmek bir nevi onlara asistanlık yapmak amacıyla ara eleman yetiştirmektir. Bu bölüme hem kızlar hem de erkekler tarafından fazlasıyla ilgi gösterilmektedir. Kızlar, bölümün büro yönetimi ve sekreterlik bölümleri için bu bölümü okurken erkekler ise büro yönetimi dalı için bu programı özellikle tercih etmektedirler. Ancak iş imkanları konusunda bu bölümün bayan mezunları daha şanslıdır. Çünkü gerek sekreter gerekse büro yöneticisi konusunda iş verenler daha çok bayan tercih etmektedirler bu nedenle de bu bölümü okumuş olan erkek mezunlar iş bulmakta oldukça zorlanmaktadır.

Büro yönetimi ve sekreterlik bölümü okuyan ve bu işi yapmak isteyen mezunlar öncelikle iletişim konusunda kendisini geliştirmiş, kibar, anlayışlı, dikkatli ve genel kültürü artmış olmalıdır.

Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü Hakkında Bilgi Verdiğimiz Yazımız Hakkındaki Yorum ve Görüşlerinizi Yorum Kısmından Hemen Bize Yazabilirsiniz. 

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.