Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Bölümün Nedir Tanıtımı Hakkında Bilgi

Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Bölümün Tanıtımı ve Amaçları Nedir?

İşletmede belirlenmiş olan amaç ve hedefleri gerçekleştirmek amacı için yönetici tarafından planlanmış, koordinasyon edilmiş kaynakların uygun bir şekilde yönetilmesinde yöneticiye yardımcı olan kişi ve kişilerdir. Büro yönetiminde olmak isteyenlerin; Sözel yeteneği güçlü (akıcı ve düzgün bir dil ile konuşabilen), Görsel ve işitsel kapasitesi kuvvetli, Kendine güvenen kişiler, güvenilir, İnsanları tanıyan ve hemen etkileyebilen, sır saklayabilen, Sorumluluk sahibi, Güler yüzlü ve temsil özelliğine sahip kimseler olmaları gerekir.

Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Bölümünün İş Olanakları ve Geleceği

Büro yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümü mezunlarının iş alanı oldukça geniş kapsamlı olup, kamu ve özel sektöre ait pek çok iş kurumların da ve kuruluşların da, üniversitelerde, vakıflarda ve dernekler de çalışabilmektedirler. İşletmelerin yeniçağ işletmecilik anlayışı ile yönetilmesi ihtiyacının giderek daha fazla hissediliyor olması, bu alanda eğitilmiş olan insanlara duyulan gereksinimi artırmaktadır. Çağımızda bilgisayarın ve bilgi teknolojilerinin her geçen daha fazla gelişmesi büro Otomasyonunu da beraberinde getirmektedir.

Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Bölümünün Mezunları Ne İş Yapar? Maaşları ne Kadar Olur?

Büro yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümü mezunları ÖSYM tarafından gerçekleştirilmekte olan Ön Lisans KPSS sınavına girerler. Bu sınavda atama için yeterli puanı almış olan kişiler tercih zamanın da herhangi bir kamu kurum veya kuruluşları yazarak istemiş oldukları yere girebilirler. KPSS ataması ile çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında ve derneklerde, farklı üniversitelerde veya vakıflarda görev alma imkânına sahiptirler. Yine KPSS ile yerleşemeyenler ilgili özel kuruluşlarda çalışma imkânı bulabilirler. Bölüm mezunları yöneticilere yardımcı olmak amacı ile ve ilgili kurum, kuruluş veya şirketin tüm büro görevlerini yapmak üzere bu alanda eğitilirler. Bölümden mezun olmuş kişi ve kişiler KPSS ile atanma başarısını elde etmiş olanlar genellikle 2000 lira civarında maaş almaktadırlar.

Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Bölümünün Seçme Nedeniniz Hakkında Düşüncelerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

 

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.