Çiya Tohumu Nedir Faydaları Nelerdir

Son zamanlarda insanların kendilerine bakmaları ve bu yüzden de dış görünüşlerine dikkat etmeleri çok büyük önem kazanmıştır. Özellikle de kadınların sık sık diyet yaptıkları ve bu diyetler sayesinde kilolarını korumayı amaçladıkları bilinmektedir. Elbette ki spor yapmak da kilo kontrolü için en önemli aktivitelerden biri olduğu için spor yapan kişi sayısında da bir artış söz konusu olmaktadır. Genellikle sağlığına özen gösteren ve düzenli olarak diyet ile spor yapan kişilerin tok tutan yiyecekleri tercih ettiği bilinmektedir. Bu yiyecekler yüksek lif içerdiğinden dolayı insanların acıkma hissini azaltmaktadır. Yüksek lif içeren besinlerden bir tanesinin de çiya tohumu olduğu bilinmektedir? Peki çiya tohumu nasıl tüketilir? Çiya tohumunun faydaları nelerdir? Bu sorunun cevaplarına ulaştığınız zaman çiya tohumuna olan ilginizin artacağını söylemek isteriz.

Çiya tohumu özellikle diyet ve spor yapan kişilerin beslenme listelerinde karşımıza çıkmaktadır. Chia olarak da bilinen bu tohumun anlamının ise enerji olduğu bilinmektedir. 12 katına kadar su emme özelliğinin olması sayesinde insanlara tokluk hissi vermektedir. Ayrıca içerisinde omega 3 ve omega 4 bulunmaktadır. Chia tohumunun kullanım alanları arasında salatalar, puding gibi tatlı yiyecekler ya da yumurta içeren yiyecekler olmaktadır. Ayrıca börek ya da poğaça gibi yiyeceklerin üzerinde de kullanıldığını görebilirsiniz.

Çiya tohumu her yaştan insanın tüketmesi önerilen bir tohum olmak ile birlikte kullanılabileceği alan oldukça fazla olmaktadır. Bu yüzden herkesin evinde bulunması tavsiye edilir.

Çiya Tohumu Nedir Faydaları Nelerdir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.