Deniz Ulaştırma Ve İşletme Bölümü Nedir Tanıtımı Hakkında Bilgi

Deniz Ulaştırma Ve İşletme Bölümü Tanıtımı ve Amaçları Nedir?

Denizcilik İşletmelerinin teknik kadrolu elamanları ile Sosyal Bilimlerde eğitim görmüş işletmeci kadrolar arasındaki ilişkiyi kurabilmekte olan niteliklere sahip yönetici elemanları yetiştirme amacına yöneliktir. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisleri, deniz işletme kurumlarında, liman işletme kuruluşlarında, uluslararası sularda çalışan acente ve şirketlerde, denizcilikle ilgili sigorta ve finans kuruluşlarında, belli bir staj dönemi sonun da kaptan ve Gemi Makine Mühendisi olarak gemilerde, denizcilikle ilgili her türlü alanlar da yer alabilirler. Deniz ulaştırma işletme mühendisliği bölümünün amacı hem denizde güverte hem de makine zabiti hem de denizcilik şirketlerinde çalışacak elemanları yetiştirmektir.

Deniz Ulaştırma Ve İşletme Bölümünün İş Olanakları ve Geleceği

Deniz ulaştırma işletme mühendisleri, Uluslararası Ulaştırma Bakanlığına veya özel sektöre ait denizcilik kum ve kuruluşların da görev alırlar. Denizde görev yapacak elemanlar için iş bulma sansı oldukça yüksektir. Karada çalışacakların iş bulma ve ilerleme olanakları iyi derece İngilizce bilmeye ve mesleki ehliyete bağlıdır. Ülkemizde deniz yolu ile ulaşıma verilen önem giderek artmaktadır. Bu da mezunların iş bulma imkânlarını arttırmaktadır.

Deniz Ulaştırma Ve İşletme Bölümünün Mezunları Ne İş Yapar? Maaşları ne Kadar Olur?

Resmi ve özel deniz ticaret kuruluşların da, liman işletme kuruluşlarında, uluslararası sularda çalışan şirketler de, denizcilikle ilgili sigorta ve finans kuruluşlarında, kaptan ya da gemi makine mühendisi olarak gemilerde çalışabilirler. Mesleki eğitimin tamamlanmış olmasından daha sonra denizcilik sektöründe işe girmiş elemanlar en az 1000 TL denizde çalışanlar en az 1200, karada çalışanlar ise en az 600 (dolar) kazanç elde ederler.

Deniz Ulaştırma Ve İşletme Bölümünü Seçme Nedeniniz Hakkında Düşüncelerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

 

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.