Diş Hekimliği Fakültesi Bölümü Nedir Tanıtımı Hakkında Bilgi

Diş Hekimliği Fakültesi Tanıtımı ve Amaçları Nedir?

Diş Hekimliği Fakültesi, sağlık kuruluşlarında ve bireysel çalışma ortamlarında, ağız ve diş sağlığı yapısını incelemek, araştırmak ve tedavi yöntemlerini uygulamak için birey yetiştirmek amaçlı bir birimdir.

Diş Hekimliği Fakültesi İş Olanakları ve Geleceği

Bu bölümden mezun olan bireyler hastanelerde, dispanserlerde ve özel muayenelerde görev alırlar. Mezun olduktan sonra ister devlet kurumlarında ister bireysel isterlerse de özel polikliniklerde çalışabilirler. Ayrıca üniversitelerde Diş Hekimi Fakültelerinde de eğitici öğretim görevlisi olarak da çalışabilirler. Kendi ofisinizi açarak hayatınız boyunca maddi kazanç elde edebilirsiniz. Bu meslek hiçbir zaman ölmez ve her zaman ihtiyaç duyulan meslek gruplarındandır.

Diş Hekimliği Fakültesi Mezunları Ne İş Yapar? Maaşları ne Kadar Olur?

Diş Hekimi olarak diplomanızı aldıktan sonra, devlet hastanelerinde çalışma imkanınız vardır. Bu kurumda çalışırsanız eğer maaşınız prim hariç 5 bin ile 6 bin TL arası değişir. Özel devlet hastanelerinde ve polikliniklerde çalışırsanız aylık kazancınız görev aldığınız yerin kalitesine göre farklılık gösterir. Minimum alacağınız tutar 5 bin TL olacaktır. Eğitmen olarak görev aldığınız kurumlarda ise 3500 TL civarı bir aylık geliriniz olacaktır. bireysel kendi ofisinizi açmanız halinde bulunduğunuz bölgenin durumuna bağlı olarak minimum 4 bin TL civarı olacaktır. Bulunduğunuz il çok nüfusluysa bu rakam 8 bin 10 bine kadar da çıkabilir. Ayrıca mesleğe başlamadan önce staj döneminiz olacaktır. bu staj döneminde de yine aylık gelir elde edebileceksiniz. Bu eğitim sürecinde de yaklaşık olarak 2 bin ila 3 bin TL arası bir maaş alacaksınız.

Diş Hekimliği Fakültesini Seçme Nedeniniz Hakkında Düşüncelerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.