Dost Kara Günde Belli Olur Atasözü İle İlgili Kompozisyon

Her insan hayatı boyunca birçok insan ile ilişki halinde olur. Bu kurulan iletişimlerde insanlar arasında bir bağ oluşur ve bu bağların kimisi arkadaşlık kimisi ise dostluk ile adlandırılır. İnsanlar sahip olduğu dostluklarına çok önem verirler. Dostlar insanın en yakınlarıdır ve gerçek bir dost insanın her ne koşulda olursa olsun yanındadır. Hatta bu durum ile ilgili atalarımız tarafından söylenmiş ve insanlar tarafından da benimsenmiş bir atasözü bulunur. Bu atasözü “Dost kara günde belli olur.” olmaktadır. Peki bu atasözü ile anlatılmak istenen nedir? Bu atasözü insanların hayatlarında nasıl bir yer kaplar? İnsanlar bu atasözünden nasıl ders almaktadır? Bu soruların cevabını bilmek yanınızdaki insanların dost olup olmadığını farketmenize yardımcı olacaktır.

İnsanlar dostlarının daima yanlarında olmalarını isterler. Gerçek bir dost da, dostu ne durumda olursa olsun onun yanında olmalıdır. İyi günde herkes birbirini sever ve birbirinin yanında olur. Dostlukta en önemli şey sadece iyi günde değil de, aynı zamanda kötü günde de birbirinin yanında olmaktır. Bu yüzden iyi ya da güzel zamanlarda yanımızda olan insanların aynı zamanda kötü günlerde de yanımızda olup olmayacağını bilmek isteriz. Bu yüzden dost kara günde belli olur atasözü söylenmiştir.

Dost dediğimiz her insanın kötü günde yanımızda olması durumunda gerçek dost olduğunu anlarız. Gerçek dostlar bizim için çok kıymetlidir, bu yüzden kötü günümüzde yanımızda olan insanlara değer vermeliyiz.

Dost Kara Günde Belli Olur Atasözü İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.