Elektronörofizyoloji Bölümü Nedir Tanıtımı Hakkında Bilgi

Elektronörofizyoloji Bölümü Tanıtımı ve Amaçları Nedir?

Elektron fizyoloji uzmanı, merkezi sinir sistemi bozukluklarıyla seyreden hastalıkların teşhisinde yararlanılan nörofizyolojik yöntemlerin kullanılmasında uzman hekimin gözetiminde çalışan kişidir. Bu programın amacı merkezi sinir sistemleri bozukluklarıyla ilgili hastalıkların teşhisini ve tedavi yöntemlerini yapabilecek uzman kişiler yetiştirmektir.

Elektronörofizyoloji Bölümü İş Olanakları ve Geleceği

Nöroloji, KBB, psikiyatri, çocuk, göğüs hastalıkları ve fizyoloji uzmanının denetiminde ve gözetiminde resmi yâda özel hastane ve polikliniklerinin elektroansefalografi, uyarılma ve uyku ünitelerinde çalışabilirler. Çalışma ortamları oldukça temizdir. Elektronörofizyoloji uzmanı çalışmaları esnasında hastalarla, hasta yakınlarıyla iletişim halindedir. Onların duygularını anlama, sabır ve şefkatle davranma zorundadır. Ayrıca meslektaşlarıyla, doktorlarla, hemşirelerle iletişim içinde bulunurlar. Her hastanede ortalama 5, ülkemizde toplamda 2000 civarında Elektronörofizyoloji uzmanına ihtiyaç duyulmaktadır.

Elektronörofizyoloji Bölümü Mezunları Ne İş Yapar? Maaşları ne Kadar Olur?

Eğitim sonrasında kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre aylık alırlar. Ücretler kıdeme, ayrıca yapılan bölgeye göre ve senelik belirlenen oranlarda artış göstermektedir. Doğuda görev yapıyorsanız eğer alacağınız ücret doğu tazminatı adı altında aylık maaşlarınıza işlenir. Yaklaşık kazançları aylık 2 bin 4 bin TL arasındadır. Özel sektörde işe başlamaları durumunda deneyimleri, yetenekleri ve sektörün kuralları çerçevesinde ayrıca çalışacak oldukları kurumun büyüklüğüne göre ücret alırlar. İlk işe başlayışta minimum asgari ücretin 2 katı civarında ücret alınmakta, zamanla bu ücret git gide artabilmektedir. Özel polikliniklerde de çalışabilir ve burada alacakları ücret normal devlet hastanelerinde alınan ücretin 2 3 katı kadar olabilir.

Elektronörofizyoloji Bölümünü Seçme Nedeniniz Hakkında Düşüncelerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.