Grafik Tasarım Bölümü Nedir Tanıtımı Hakkında Bilgi

Grafik Tasarım Bölümü Tanıtımı ve Amaçları Nedir?

Grafik Tasarımı programın amacı, grafik tasarım ürünlerine kaliteli değerler kazandırabilecek, dinamik bir görsel dil oluşturabilecek, toplumsal ve kültürel değerdeki değişimleri izleyen, araştıran, kavrayan ve sorgulayan tasarımcılar yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Grafik Tasarım Bölümü İş Olanakları ve Geleceği          

Bu bölümden mezun olan bireyler, yayım evlerinde, reklam ajanslarında, gazeteler, dergiler, kamu kurum kuruşlarının grafik departmanlarında, fotoğraf ajansları, multimedya tasarım, matbaalar, dijital yapım şirketlerinde, kurumsal şirketlerin grafik departmanlarında, televizyon kanallarında ve serbest olarak çalışabilirler. Bu programdan sonra hemen iş bulabilirsiniz ve hayat boyu maddi sıkıntı çekmeden hayatınızı sürdürebilirsiniz.

Grafik Tasarım Bölümü Mezunları Ne İş Yapar? Maaşları ne Kadar Olur?

Bu alanlarda çalışan bireyler 1000 TL de alabilir 6-7 bin TL de kazanabilir. Çalıştığınız kurum ve kuruluşlara farklılık gösterir. Devlete ait kurumlarda çalışırsanız ayda kazanacağınız miktar 2 bin TL civarında olacaktır. Özel sektörde çalışırsanız şirket veya firmanın büyüklüğü ve köklü olmasına bağlıdır. Aylık kazancınız minimum asgari ücretin 2 katı civarında olacaktır. Matbaalarda ve gazetelerde çalışarak alacağınız ücret minimum 1800 TL civarında olur. Bu sektörde maaşınızı bir nevi kendiniz belirlersiniz. İşinizde ne kadar iyi ve profesyonelseniz, siz şirketlerin ayağına değil, şirketler sizin ayağınıza gelin. Kendinizi geliştirmek bu sektörde çok önemlidir. Aynı zamanda kendi iş yerinizi, reklam ajansınızı veya reklam şirketinizi kurabilir ve yıllık kazancınız minimum 60 bin ila 70 bin TL arası para kazanabilirsiniz. İşlem hacminiz ve yaptığınız işlere göre farklılık gösterir. Bu alanda da kendinizi geliştirmeniz daha fazla iş alacağınız anlamına gelir ve daha fazla para kazanma şansını artırır.

Grafik Tasarım Bölümünü Seçme Nedeniniz Hakkında Düşüncelerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.