İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Amacı; Bu bölüm insanların ihtiyaçlarına uygun olarak iç mekanları düzenleyebilecek ve mekanlara uygun mobilyaların mekanlara göre tasarımlarını yapabilecek eğitimli kişiler yetiştirmektedir.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Dersleri; İç mimarlık ve çevre tasarımı bölümü okuyan öğrencilere iç mekanlarının düzenlenmesi ve mekanlara uygun olan mobilyaların tasarlanmasına ilişkin teorik ve uygulamalı dersler almaktadırlar.

İç mimarlık ve çevre tasarımı bölümü okumak isteyen adayların öncelikle resim, genel kültür, sosyoloji, sanat tarihi ve insan bilimleri alanlarında kendilerini geliştirmelidirler. Bununla birlikte adayların üstün bir akademik yeteneğe sahip olmaları, düzgün şekil çizebilmeleri, duygu ve düşüncelerini net ifade edebilmeleri ve yaratıcı olmaları aranan özellikler arasındadır.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Çalışma Alanları; İç mimarlık ve çevre tasarımı bölümünü başarılı bir şekilde bitiren kişilere “İç Mimar” unvanı verilmektedir. İç mimar, tasarım aşamasında olan büroların; uygulama ve denetim aşamasında bulunan yapıların; atölyelerin ve fabrikaların iç mimarlar yürürlükteki kanun ve sözleşme hükümleri doğrultusunda özellikle Bayındırlık ve İskan Bakanlığında ve belediyelerde çalışabilirler ayrıca serbest olarak kendi bürolarını da açıp serbest olarak çalışabilirler.

Günümüzde ise yapılaşmanın artması ile birlikte bu sektörde iç mimarlara duyulan ihtiyaç da her geçen gün daha da artmaktadır.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Nedir Konusundaki Yorum ve Görüşlerinizi Yorum Alanından Hemen Bize Yazın. 

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.