İhtiyaçlarımızı Karşılamak İçin Market Pazar Gibi Yerlerde Ne Yapılır

İnsanlık, var olduğu tarihten itibaren her zaman toplu bir şekilde yaşamaya ihtiyaç duymuştur. Bu sayede ilişkiler kurmuş, çalışmış, üretmiştir. İnsan, hayatı boyunca çok çeşitli şeylere ihtiyaç duyan detaylı bir varlıktır. Örneğin ayakkabı, domates, televizyon, bardak gibi birbiriyle alakasız çeşitli şeylere ihtiyaç duyarız. Hayvanların ise durumu bundan farklıdır. Onların, var olmaları için doğa yeterlidir ve hiçbirşeye ihtiyaçları yoktur. Bizler, bu sebepten dolayı birlikte yaşam sürdürmek zorundayızdır.

Günümüzde, insanlar çeşitli ihtiyaçlarını görebilmek adına ticaret anlayışını ortaya atmışlardır. Eski dönemlerde para icat edilmeden önce insanlar, takas yoluyla ihtiyaçlarını görmekteydiler. Örneğin ayakkabı üreten bir kişi, ürettiği ayakkabıları bir başkasına vererek ondan peynir almaktaydı. Peynir üreten kişi ise kıyafet ihtiyacını karşılamak için ona peynir verip karşılığında kıyafet almaktaydı. Ancak paranın icat edilmesi ile birlikte bu durum farklı bir boyut kazanmıştır ve insanlar artık, para üzerinden ihtiyaçlarını satar ya da satın alır olmuşlardır.

Market ve pazar gibi yerler de ortaya bu şekilde çıkmışlardır. Marketler ve pazarlar, satıcıların ve alıcıların bir araya geldiği yerlerdir. Satıcılar, ürettikleri ürünleri market ve pazar gibi yerlerde satışa sunarlar. Bir eşyaya ya da yiyeceğe ihtiyacı olan kimseler de bu yerlere giderler ve buralarda satıcılarla görüşerek ihtiyaçları olan ürünleri satın alırlar. Bu duruma halk arasında alışveriş de denilir. Yani, market ve pazarlarda ticaret ve alışveriş yapılmaktadır.

İhtiyaçlarımızı Karşılamak İçin Market Pazar Gibi Yerlerde Ne Yapılır Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.