İletişim Fakültesi Bölümü Nedir Tanıtımı Hakkında Bilgi

İletişim Fakültesi Tanıtımı ve Amaçları Nedir?

İletişim; sağlıklı bir ortamda hem alıcı hem de göndericinin anladığı bilgi akışının bir göndericiden bir alıcıya aktarıldığı süre zarfıdır. Günümüzde kullanılan sosyal ağlar ve bunun gerekliliklerindeki farklılıkları ortaya koymak, bunun yanı sıra dünya gündemini belirleyen medya ve iletişimin aktif olduğu bu dönemde çağımızın gerektirdiklerine uygun bir şekilde Türkiye’de veya uluslararası alanlarda çalışabilecek; donanımlı, aktif, üretken ve düşünebilen genç iletişimcileri yetiştirmek temel amaçtır. Gelişen teknolojiyle birlikte; medya ve iletişim adına atılan her adımda bireylere uygulamalı çalışma sahaları yaratmak ve iş imkânı sunmak amaçlanan diğer husustur.

İletişim Fakültesi İş Olanakları ve Geleceği

İletişim fakültesinden mezun olan bireyler; gazeteci, muhabir, kameraman, radyo ve TV programcısı, haber spikeri, senarist, editör, basın işletmeciliği ve bilişim sektörü, kamuoyu sektörlerinden, akademik kariyere kadar uzanan geniş iş olanakları sunmakla birlikte geleceğinizi bu iş imkanlarıyla garanti altına alabilirsiniz.

İletişim Fakültesi Mezunları Ne İş Yapar? Maaşları ne Kadar Olur?

Gazetecilik bölümünden başarıyla mezun olan bireyler medya kuruluşlarında muhabir olarak çalışabilirler ya da ülkemizde bulunan basın kuruluşlarında (gazete veya dergilerde) gazeteci unvanı ile iş imkânı sağlayabilir. Bir muhabirin ya da gazetecinin aldığı maaş 2000 TL ile 2500 TL arası farklılık gösterir. Televizyon ve Radyo bölümünden mezun olan kişiler televizyon kanallarında spikerlik, radyolarda sunuculuk, kanallarda halkla ilişkiler uzmanlığı, TV yapımcısı yardımcılığı gibi bir çok dalda iş imkânı sağlanabilir. Halkla ilişkiler uzmanı bağlı olunan şirketin kalitesine göre maaşlarda değişkenlik gösterirken takribi rakam 3000 TL ile 3500 arasıdır. Sunucuların ya da spikerlerin maaşları kanal ya da kuruluşun kalitesiyle değişkenlik gösterse de minimum 2500 TL, maksimum 4000 TL arasıdır. Editörlük, senaristlik gibi kariyer isteyen alanda ise yapılan işlerin kalitesine ve devamlılığına bağlı olarak maaşları değişirken, başarılı bir senaristin veya editörün aldığı maaş 4000 TL ile 6000 TL arası değişir.

İletişim Fakültesini Seçme Nedeniniz Hakkında Düşüncelerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Benzer Bölümler

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. ELA bağlama

    ben 6.sınıfa gidiyorum bu metin benim için yararlı oldu

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.