İletişimde Kullanılan Vücut Hareketleri

İnsanlar hayatları boyunca başka insanlar ile iletişim halinde olmaya ihtiyaç duyarlar. Hiçbir insanın başka bir insan ile iletişim kurmadan hayatını devam ettirebilmesi söz konusu bile olmamaktadır. Fakat iletişimde en çok dikkat edilmesi gereken durum bu iletişimin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi olmaktadır. Her insan sağlıklı nasıl iletişim kurması gerektiğini bilmeli ve ona göre hareket etmelidir. Sağlıklı iletişimin en önemli yollarından biri vücut hareketlerini kullanmaktır. Peki vücut hareketlerini kullanmak iletişimi nasıl etkiler? Bu soruya cevap arıyor ya da iletişimde vücut hareketleri ile ilgili daha çok bilgi bulmak istiyorsanız, bilgilenmeniz amacı ile sizlere ayırmış olduğumuz bu sayfayı incelemenizi tavsiye etmekteyiz.

İnsanların iletişimde vücut hareketlerini kullanması, o insanın jest ve mimiklerini kullanması anlamına gelir. İletişimde jest ve mimiklerin önemi büyüktür. Karşımızdaki bir insana herhangi bir şey anlatmak istediğimiz zaman, jest ve mimiklerimizi kullanırsak kendimizi daha iyi ifade etmiş oluruz. Çünkü jest ve mimikler söz ile anlatılan şeyleri desteklemiş olur.

Beden dilini yani jest ve mimikleri kullanmak etkili bir konuşma gerçekleştirmeye yaramaktadır. Beden dili insanların sizi çok daha iyi anlamanıza en çok yardımcı olan şeydir. Bu yüzden kurduğunuz iletişimlerin sağlıklı olmasını istiyorsanız, jest ve mimiklerinizi kullanmaya özen göstermelisiniz. Jest ve mimikleri kullanmak iletişim halinde olduğumuz insanlar üzerinde daha önemli ve daha büyük bir etki bırakmaktadır.

İletişimde Kullanılan Vücut Hareketleri Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.