İlk ve Acil Yardım Bölümü Nedir Tanıtımı Hakkında Bilgi

İlk ve Acil Yardım Bölümü Tanıtımı ve Amaçları Nedir?

Bu programın amacı, hasta nakil ambulansı, Acil yardım ambulansı hava (helikopter ve uçak) ve deniz ambulanslarında, farklı acil yardım araçlarında, hastane, tıp merkezi vb. acil sağlık hizmeti sunulan diğer acil servislerde görev yapabilecek, bilgi ve becerilerini tıptaki yenilikler üzerinde sürekli geliştirecek, nitelikli uzman teknikerler yetiştirmektir.

İlk ve Acil Yardım Bölümü İş Olanakları ve Geleceği

İlk ve acil Yardım bölümden mezun olan bireyler, kazandıkları bilgiler doğrultusunda Sağlık sektöründe hizmet veren kamu ve özel kuruluşlarda, hastanelerin acil servis, üniversitelerde, kara, hava ve deniz ambulanslarında görevlendirilmek üzere çalışırlar. Ayrıca özel kliniklerde İlk ve acil yardım teknikeri olarak ambulans içinde çalışabilirler.

İlk ve Acil Yardım Bölümü Mezunları Ne İş Yapar? Maaşları ne Kadar Olur?

İlk ve Acil yardım teknikerleri iş bulma ve çalışmada zorluk çekmezler. Sağlık Bakanlığına bağlı devlet hastanelerinde çalışabilir ve aylık 2 bin TL civarında maaş alabilirler. Özel hastanelerde çalışabilirler ve hastanenin büyük ve kökle olmasına göre farklılık gösterir. Aylık minimum 2 bin TL ve üzeri maaş alabilirsiniz. Kliniklerde görev alabilir ve ayda 2 bin ila 3 bin TL arası bir ücret alabilirsiniz.

İlk ve Acil Yardım Bölümünü Seçme Nedeniniz Hakkında Düşüncelerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.