İnsan Sevdiğine mi Güvenir Yoksa Güvendiğini mi Sever

İnsanlar hayatları boyunca sürekli olarak birbirleri ile iletişim halinde olmaktadırlar. İnsanlar yapı gereği bir başka insan ile iletişim kurmadan yaşayamazlar. Bu yüzden insanlar arasında kurulan iletişimin önemi büyük olmaktadır. Bu iletişimlerde ise en önemli kavram güvendir. Peki güven kavramı insan ilişkilerini nasıl etkiler? Güvenmek bir insanı sevmeye sebep olabilecek bir kavram mıdır? İnsan sevdiğine mi güvenir yoksa güvendiğini mi sever? Bu soruların yanıtını arıyor ya da bu konu hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, sizin için yapmış olduğumuz bu çalışmayı okumanızı tavsiye ederiz.

Güven, gerek aşk ilişkilerinde, gerek arkadaşlık gerekse aile ilişkilerinde olduğu gibi diğer tüm ilişkilerde de büyük bir önem taşımaktadır. Her insan karşısındaki insana güvenmek ister. Güven olduğu sürece kurulan iletişim çok daha sağlıklı hale gelir. İnsanlar güvenilir insanları her zaman sever. Bazı insanlar güvenilir insanları sever, bazı insanlar ise sevdikleri insanlara güvenmeyi tercih ederler. Yani, bu durum kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Güven eksikliği yaşayan ve bu kavrama ihtiyaç duyan insanlar genellikle güvenilir insanları sevmeyi tercih ederek onlar ile daha fazla iletişim kurma eğiliminde olurlar. Fakat güven eksikliği gibi bir durum yaşamayan kişilerde ise durum değişebilir. Bu kişiler de sevdikleri insanlara güvenmeyi tercih edebilmektedirler. Fakat her iki türlü de güven her ilişkide olması gereken kavram özelliğinden bir şey kaybetmez.

İnsan Sevdiğine mi Güvenir Yoksa Güvendiğini mi Sever Adlı Yazımız İle İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.