İnsanlar Neden Farklı Alanlarda Başarılı Olurlar Düşüncelerinizi Açıklayınız

Her insan birbiriyle ne kadar aynıysa bir o kadar da birbirlerinden farklıdır. Bütün insanların aynı şeyleri sevmesi, aynı alanlara ilgi duyması, aynı konular ile ilgili yeteneklerinin olması, aynı düşünceye sahip olması gibi durumlar beklenemezdir. Her insan beyinsel bir yetiye sahiptir fakat sahip olunan bu yeti kişiden kişiye çok fazla farklılık gösterebilmektedir. Her insanda zeka bulunur fakat insanların sahip oldukları zeka türleri de farklı olabilmektedir. Bu yüzden insanlar yaşam tarzlarıyla birbirlerinden farklı olabilmektedirler.

Aynı ailede büyüyen iki kardeşin bile birbirinden ne kadar farklı olduğunu düşündüğümüz zaman toplum içerisinde bulunan birçok insan birbirinden ne denli farklı olabileceğini tahmin edebiliriz. Herkesin aynı alan ile ilgileniyor olması mümkün değildir. Çünkü her insanın kişilik özellikleri de dahil yetenekleri, ilgi alanları, yaşam tarzları, davranış ve konuşma biçimleri birbirinden farklıdır. Örneğin bir insanın çok iyi olduğu bir konuda bir başka insan çok kötü olabilmektedir. Bu durum da tuhaf karşılanmaması gereken bir durumdur. Çünkü insanlar aynı alanlarda başarılı olmak zorunda değillerdir.

Matematiksel zekaya sahip olan kişilerin sözel zeka gerektiren işlerde yer alması pek mümkün olmamaktadır. Olsa dahi o işte bir başarının elde edilebilmesi söz konusu değildir. Günümüzde birçok insan farklı alanlarda farklı tutumlarla bir takım işler gerçekleştirmektedir. Bu durum her insanın farklı alanlarda başarılı olmasının sebebini ortaya koymaktadır.

İnsanlar Neden Farklı Alanlarda Başarılı Olurlar Düşüncelerinizi Açıklayınız Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.