İnsanlar Yüz İfadelerini Kullanmasalardı Duygularını İfade Etmekte Zorluk Çekerler miydi Niçin

İnsanlar başka insanlar ile kurdukları iletişimde birçok ifade kullanırlar. İletişimin en çok kullanılan şekli sözlü iletişim olsa da insanlar bazen bir şey söylemeden de başka insanlara ne düşündüklerini ya da ne hissettiklerini kolayca ifade edebilmektedirler. Bu ifade etme şekli kişinin yüz şeklinin değişmesi ile alakalıdır. Bu duruma jest ve mimikleri kullanmak adı verilir. İnsanlar jest ve mimiklerini duygularını ifade etmek amacı ile çok fazla kullanırlar. Peki insanlar yüz ifadelerini kullanmasalardı duygu ve düşüncelerini ifade etmekte herhangi bir zorluk yaşarlar mıydı? Bu sorunun yanıtına ulaşmak iya da daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, sizin için düzenlemiş olduğumuz bu iletişimde kullanılan yüz ifadeleri ile ilgili yazımıza bir göz atmanızı öneriyoruz.

İnsanların duygu ve düşünceleri çok sık bir şekilde değişebilmektedir. Ayrıca insanlar bir gün içerisinde çok fazla olay ya da durum ile karşı karşıya kaldıkları için takınmış oldukları tavırlar ve girmiş oldukları modlar sürekli olarak değişiklik göstermektedir. Bazı durumlarda bir insanın ne hissettiğini ya da ne düşündüğünü yüzüne ya da hareketlerine bakarak anlayabilirsiniz.

Acı çeken bir insan ile, mutluluk duyan bir insanı yüzüne bakarak kolayca ayırt edebilirsiniz.Çünkü insanların yüz ifadeleri duygu ve düşüncelerine göre değişmektedir. İnsanlar eğer yüz ifadelerini kullanmasalardı, bir olay karşısında o insanın ne duygular hissettiğini anlamamız çok zor bir hale gelirdi.

İnsanlar Yüz İfadelerini Kullanmasalardı Duygularını İfade Etmekte Zorluk Çekerler miydi Niçin Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.