İnsanlarla Münasebetin Ateşle Münasebetin Gibi Olsun Kompozisyon

İnsanlar hayatları boyunca birbirleri ile vakir geçirirler. Her insanın sürekli olarak vakit geçirdiği yakınları vardır. Bu yakınlar arkadaş, dost ya da akrabalar olabilmektedir. Fakat insanlar kimi zaman birbirlerine çok fazla zararlar verebildikleri için kime ne kadar yakın olması gerektiğini kestiremeyebilmektedir. Böyle durumları daha iyi ifade etmek için söylenmiş olan anlamlıbir söz vardır. O söz de “İnsanlarla münasebetin ateşle münasebetin gibi olsun.” olmaktadır. Peki bu söz ile anlatılmak istenen nedir? İnsanlar ile münasebet nasıl olmalıdır? Bunlar ya da bunlar gibi birçok soruya ait yanıtları bulmak ve bu söz ile ilgili daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız, yayımlamış olduğumuz bu çalışmaya bir göz atınız.

İnsanlar yaşamları süresince çok fazla insana hayatında yer verir ve kimi zaman da bu insanlar ile çok fazla yakın olabilmektedir. Fakat insanların birbirleri ile sürekli olarak iletişim halinde olmaları güzel bir şey olsa da, gereğinden fazla yakınlık kurmak pek de güzel sonuçlar doğuramayabilmektedir. Bu durumu daha iyi anlatmak için de ateş örneği verilmiştir. Bir insan nasıl ki ateşe çok fazla yaklaştığında yanıyorsa, insana çok fazla yaklaştığında da mecazi anlamda yanabilir. Bu yüzden insanlar arasında az da olsa bir mesafe bulunması insan ilişkileri açısından önemlidir.

İnsanlar çok fazla yakın oldukları insanlar ile çok fazla sorun yaşamışlardır. Çok fazla yakın olmak, çok daha fazla sorunu beraberinde getirmektedir.

İnsanlarla Münasebetin Ateşle Münasebetin Gibi Olsun Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.