Kibir İle İlgili Kompozisyon

İnsan arası ilişkilerde ortaya bazı sorunlar koyan bir takım kavramlar vardır. Bu kavramlardan insanların uzak durması gerekmektedir. Uzak durulması gereken kavramlar arasında kibir de bulunmaktadır. Kibir hem insanın kendisine hem de çevresine zarar vermektedir. Peki kibir insanın kendisine ve çevresindekilere ne şekilde zarar vermektedir? Kibir niçin kötü bir davranıştır? İnsanlar kibirden uzak durmak için neler yapmalıdır? Bu ve bunlara benzeyen bir takım sorulara ait yanıtları bulmanız amacı ile hazırlamış olduğumuz bu yazıyı tavsiye ederiz.

Kibir, bir insanın kendisini diğer insanlardan daha üstün görme anlamına gelerek kişinin diğer insanları hor görmesine sebep olmaktadır. Fakat her insan birbirine eşit olduğundan dolayı bu kavram kötü davranışlar arasında yer almaktadır. Kibirli insanlar hem toplum tarafından hem de dinimiz tarafından pek hoş karşılanmamaktadır. Hiçbir insanın kendisini diğer insanlardan daha üstün görme gibi bir hakkı yoktur. Kibirli insanlar genellikle sahip oldukları şeylerin değerini pek anlamaz ve genellikle gözleri her zaman yüksekte olurlar. Fakat bu durum insana belirli bir zaman sonra büyük zararlar getirir.

Kibirli insanlar genellikle bilgisiz insanlar olarak değerlendirilirler. Çünkü bilgili insanlar her şeyin farkında olan insanlardır. Ayrıca hiçbir insanın başka bir insanı küçümsemek gibi bir hakkı yoktur. Küçümseyen insanlar gün gelir küçümsenecek hale gelirler. Bu yüzden kibirli olmak hem insana hem de o insanın yanındakilere zarar verirler.

Kibir İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.