Kıskançlık İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar hayatları boyunca başka insanlar ile iletişim, bu iletişim sonucunda da bir bağ kurarlar. İnsan ilişkileri toplum için en önem durumlardan bir tanesidir. İnsan ilişkilerinin sağlıklı bir şekilde olması için insanların benimsemesi gereken birkaç önemli kavramın bulunması gibi bazı kavramları da hayatından uzak tutması gerekmektedir. İnsan ilişkilerini kötü etkileyen bir davranış biçimi olan kıskançlık kavramının olabildiğince insan hayatından uzak tutulması önemlidir. Özellikle de kıskançlık kavramının aşırıya kaçması beraberinde birçok sorun meydana getirmektedir.

Kimi insanlar sevdiklerini kötülüklerden korumak adına bazı kıskanç tavırlar sergilerler. Bu bahsettiğimiz kötü kıskançlık olarak adlandırılmamaktadır. Ama kimi zaman kıskançlıklar bu kadar masum kalmamakta ve ilişki içerisinde bulunan insanlara büyük zararlar verebilmektedir. Bazı kimseler kıskançlığı bir hastalık haline getirmiş ve hem kendine hem de etrafındakilere zarar vermektedir. Bu insanlar kendinde olmayan eşyaların, insanların ya da değerlerin başka bir insanda olduğunu gördüklerinde içlerinde kötü duygular beslemeye başlarlar. Kimi zaman kıskanılan şeyler bir eşya olabilirken kimi zaman insanlar da olabilmektedir. Hatta mutlu ve başarılı insanlar en çok kıskanılan insanlardır.

Kıskançlık duygusu bir ruh hali olmak ile birlikte kişiye hem bedensel hem de ruhsal zararlar vermektedir. Ayrıca kıskançlığın masum olmaması halinde kişiler arasında çatışmalar çıkabilir ve bu çatışmadan iki taraf da maddi ya da manevi zararlar görebilmektedir. Bu yüzden her insanın kıskançlık kavramından olabildiğince uzak durması gerekmektedir.

Kıskançlık İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.