Korkunun Kaynağı Cehalettir Sözünün Anlamı

İnsanlar hayatları boyunca bazı konular ile ilgili bir takım korkular yaşayabilir. Korku kavramı insanın o anını ele geçirir. Kimi zaman hissedilen korkular o anın keyfini bozar, kimi zaman ise uyku uyutmaz. İnsanların korku duydukları şeyler en çok o insanların bilmedikleri konular ile ilgili olmaktadır. Bu yüzden korkunun kaynağının cehalet olduğu söylenilir. Peki korkunun cehalet ile ilgisi nedir? Cehalet insanda niçin korkulara sebep olur? Bu ve buna benzer sorularınız var ve bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız, hazırlamış olduğumuz bu yazıyı incelemelisiniz.

İnsanlar korku kavramını pek sevmezler. Çünkü bu duygu hissedildiği zaman kişi kendisini iyi hissetmez. Hatta bazen öyle güçlü olur ki, kişinin tüm hayatını bir anda ele geçiriverir. Her insanın kendi hayatına göre ayrı ayrı konular ile ilgili korkuları olabilir. Fakat her insanda bu konu ile ilgili ortak bir durum vardır ki, o da korkunun hakkında bilgi sahibi olunmayan konular ile ilgili olduğudur. İnsanlar kendilerinden emin olmadıkları ya da kendilerine güvenmedikleri bir şey için korku duyarlar. Fakat o konuda bilgili olsalardı, kendilerini daha rahat hissedeceklerinden dolayı korku duygusundan bahsedilemezdi.

Her insan korku duygusunu hayatında istemez. Bu yüzden olabildiğince her konuda bilgi sahibi olmak gerekir. İnsanlar özellikle de ilgi duydukları ya da içerisinde oldukları alanlar ile ilgili bilmeleri gereken her şeyi bilmelilerdir.

Korkunun Kaynağı Cehalettir Sözünün Anlamı Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.