LYS’de Nasıl Derece Yapılır

Lisans Yerleştirm Sınavı (LYS), Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) giren adayların kısa bir süre sonra girdikleri ikinci üniversiteye giriş sınavıdır. YGS’den yeterli puan alan adaylar Lisans Yerleştirme Sınavına girmeye hak kazanırlar. Bu nedenle de Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) da en az Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) kadar adaylar için önem arz etmektedir.

Adaylardan sık sık gelen sorulardan birisi ise “LYS’de nasıl derece yapılır?” sorusudur. Çünkü adaylar özellikle sınava bir kaç gün kala ve sınavda heyecana kapılırlar ve telaşlandıklarında her şeyi unuttukları hissine kapılırlar. Bunun nedeni bu sınavın adayların hayatında bir dönüm noktası olması ve hayatları boyunca çalışıp yaşamlarını devam ettirecekleri mesleğin bu sınavlar sonucunda belirlenecek olması adayları son derece strese sokmaktadır.

Lisans Yerleştirme Sınavında derece yapmak aslında gerçekten isteyen ve kendisine hedefler koyarak bu hedefler uğruna sürekli çalışan ve elinden gelen her şeyi yapan adaylar için çok da zor değildir.

Eğer aday Lisans Yerleştirme Sınavında derece yapmak ya da başarılı olmak istiyor ise yapacaği ilk ve en önemli şey sistemli ve düzenli bir şekilde çalışmaktır. Çünkü düzenli ve sistemli bir şekilde çalışan adaylar öğrendiklerini unutmazlar ve sürekli pekiştirirler böylece bilgiler adaylar için ezbercilikten çıkan ve öğrenilen kalıcı bilgiler haline gelir. Bu nedenle LYS’de derece yapmak ve başarılı olmak için öncelikle sistemli ve düzenlik çalışmak önemlidir. Sonrasında ise başarı kendiliğinden gelecektir.

LYS’de Nasıl Başarılı Olunur Hakkındaki Yorum ve Sorularınızı Hemen Bize Yazın.

Benzer Bölümler

2 Yorum Yapılmış, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

 1. Buse

  Demesi kolay bir de bize sorun :-(:'(:'(

  Cevap Yaz
  1. Ozan

   öyle deme Buse insan çalışıp başarmayı kafaya koyduktan sonra gerisi kendiliğinden geliyor kişinin kendisinde bitiyor iş

   Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.