Milli Kültür İle İlgili Kompozisyon

Bir toplumun toplum olmasına neden olan en önemli şey o toplumun eski zamanlardan bu zamanlara kadar sahip olduğu değerler olmaktadır. Bu değerler maddi ve manevi olarak sınıflandırılmakta olup toplumun özelliklerini taşımaktadır. Bu değerlere verilen isim ise milli kültür olmaktadır. Peki milli kültürün toplum için önemi nedir? Milli kültürün toplum tarafından nasıl benimsenmesi gerekir? Milli kültürü korumak ve geliştirmek niçin önemlidir?

Toplumları diğer toplumlardan ayıran bazı özellikler vardır. Bu özellikler yıllar öncesinden bu zamanlara kadar gelmiş ve kendine has bir hale gelmiş değerler olarak kabul edilmiştir. Bir toplum nereye kadar giderse, milli kültürü de oraya kadar devam eder. Toplumun toplum olmasındaki en büyük sebep sahip olduğumuz değerlerdir. Bu değerler bayramlar, tarihi değerler, gelenek ve görenekler, dil gibi değerler olmuştur. Toplum içerisinde yaşayan her insanın kendisine ait değerlerini bilmesi gerekmektedir.

Kendi toplumuna ait değerleri hakkında bir fikre sahip olmayan kişiler tam olarak o topluma ait sayılamazlar. Çünkü bir toplumun milli kültürü, o toplumda yaşayan her bir bireye emanettir. Her bir bireyin milli kültürünü korumak ve geliştirmek vatandaşlık görevidir. Çünkü birey doğduğu andan itibaren o toplum içerisinde büyür ve o toplumun değerlerinden etkilenir.

Milli kültürünü koruyan ve geleceğe taşıyan toplumlar her zaman güçlü olmuşlardır. Bu yüzden her insanın bu konuda gerekli bilince sahip olması önemlidir.

Milli Kültür İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.