Okul Servisinde Uyulması Gereken Kurallar

Öğrencilerin birçoğu okula servis aracılığı ile gidip gelmektedir. Bu servis aracı içerisinde en önemli şey öğrencilerin güvenliği olmaktadır. Bu güvenliğin sağlanması için ilk önce aracı kullanan şoföre bazı sorumluluklar düşse de, güvenlik için servis içerisindeki öğrencilerin de uyması gereken bazı kurallar vardır. Peki okul servisi güvenliğinin sağlanması için öğrencilere düşen sorumluluklar nelerdir? Öğrencilerin kurallara uymaması halinde ortaya ne gibi sorunlar çıkabilir? Bu ve bunun gibi bazı soruların yanıtlarını bulmak her öğrenci ve o öğrencinin ailesi için önemli olacaktır. Soruların cevapları ile bu konu hakkında daha fazla paylaşıma bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Okul servisinde çocukların sergilediği davranışlar hem çocuğun kendisi için hem de serviste bulunan diğer çocuklar için çok önemli olmaktadır. Bir öğrencinin yaptığı en ufak bir kötü davranış, servis içerisinde bulunan diğer öğrencileri de etkileyebilmektedir. Bu yüzden okul servisi içerisinde uyulması gereken kuralları her öğrencinin dikkate alması gerekmektedir. Ailelerin de, çocukları okula giderken bu kuralları onlara tekrardan hatırlatması önemlidir.

Öncelikle servise binmek için acele etmemek gerekmektedir. Özellikle de servise binip inerken birbirini itmemek ve sakin bir şekilde bunu gerçekleştirmek önemlidir. Servis içerisinde her öğrencinin oturması gerekir. Servisin en ufal bir ani hareketinde kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Aracın önünde ya da arkasında durmak da öğrencinin can güvenliğini tehdit edebilir. Ayrıca servis içerisinde de yüksek ses ile konuşulmaması gerekmektedir.

Okul Servisinde Uyulması Gereken Kurallar Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.