Onlara Verdiğiniz Bilgi Şemsiyesinin Altında Artık Yağmurdan Korunabiliyorlar Sloganın Anlamını Açıklayınız

İnsan hayatı, çok detaylı ve kapsamlı bir süreçtir ve bu süreç içerisinde edinilen bilgi birikimi, insanın kişiliğini oluşturduğu gibi aynı zamanda insanlığın da değerlerini oluşturmaktadır. Eğitim, bir bireyin insana yaraşır biçimde yaşaması ve hem kendisine, hem de çevresine faydalı olabilmesi için en büyük gerekliliklerden bir tanesidir. Eğitimli bir insan, hem kendisini hem de çevresini daha iyi anlar ve bu sayede de insanlığı geliştirme fırsatına sahip olur. Eğitimsiz, cahil kimseler ise hayatlarını bir hiç uğruna geçirir ve tüketirler, hiç bir fayda sağlayamadan bu dünyadan göçerler.

Başlığımızda bulunan bu söz, kitap toplama projesi kapsamında hazırlanmış bir slogandır. Hepimiz biliyoruz ki kitaplar, bilgi konusunda bizlerin bu dünyadaki en iyi dostlarıdır. Kitaplar sayesinde hiç tanımadığımız duyguları tatmamız, hiç tanımadığımız dünyaları tanımamız mümkün olmaktadır. Bu sebepten dolayı kitap toplama projesinin sloganı olarak bu söz belirlenmiştir.

Burada, anlatılmak istenen şey, bilginin tıpkı bir şemsiyenin insanı yağmurdan koruduğu gibi insanı kötülüklerden alıkoyması, onu bilinçlendirmesi manasına gelmektedir. Kendisine bilgiyi, eğitimi kalkan etmiş kişiler, hayatın zorlukları karşısında yılmayacak ve yaşadıkları hayattan sonsuz zevk alarak kendilerine ve çevrelerine faydalı olacaklardır. Anlatılmak istenenler, bu söz aracılığı ile sembolizm kullanılarak insanlara aktarılmaya çalışılmıştır. Bu sayede insanların kitap okumanın ne kadar kıymetli olduğunu anlaması ve kitapların daha fazla kişiye ulaşması için kitaplarını bağışlaması beklenmiştir.

Onlara Verdiğiniz Bilgi Şemsiyesinin Altında Artık Yağmurdan Korunabiliyorlar Sloganın Anlamını Açıklayınız Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.