Orman Mühendisliği Bölümü Nedir Tanıtımı Hakkında Bilgi

Orman Mühendisliği Tanıtımı ve Amaçları Nedir?

2015-2016 Eğitim Öğretim yılında en çok tercih edilen bölümlerinden biri olan Orman Mühendisliği Fakültesi, orman alanlarının bulunması, korunması, işletmesi, denetlemesi ve geliştirilmesi gibi konularda eğitim ve araştırmayı amaçlayan bir birimdir. Farklı orman alanlarının saptanması yurt içi ve yurt dışı olsun tüm dünya üzerinde ki ormanların araştırılması, korunması, işletilmesi gibi konularda farklı ülkelerdeki diğer birimlerle ortak çalışmayı temel alır. Ülkemizde de devlet tarafından bu konu araştırılır ve yapılır. Herhangi bir özel şirket müdahale edemez.

Orman Mühendisliği İş Olanakları ve Geleceği

Orman Mühendisliği Fakültesinden mezun olan bireyler kolay bir şekilde iş sahibi olurlar. İster devletin Orman bakanlığı adı altında isterlerse kendi bürolarını açarak müteahhitlik yapabilirler. Bu 2 seçenekten birini seçerek maddi durumları bozulmadan hayat boyu rahat yaşayabilirler.

Orman Mühendisliği Fakültesi Mezunları Ne İş Yapar? Maaşları ne Kadar Olur?

Orman Mühendisliği Fakültesi bitiren bir birey devlette çalışabilirler. Memur olarak iş başı yaparak ülke içinde herhangi bir bölgede vazifelerine başlayabilirler. Ormanların saptanması ve işletilmesi gibi hususlarda yardımcı olur ve gereken planlamayı yaparak ağaçlar kesilecekse veya orman arazi içine katılacaksa bunların gereğini yapar. Bu sayede düzenli maaş alırlar ve aylık minimum 2000 TL’den yüksek maaşlar alabilirsiniz. Bir başka seçenek ise müteahhitlik yaparak yüksek kazanç sağlayabilirsiniz. Kendi adınıza çalışabileceğiniz bir meslektir. Orman ihalelerine girerek işçi sağlığı, çalışma düzeni ve çevre düzenlemelerini yaptıktan sonra, yapılacak inşaat vb. şeylerin kurulumunu yapımını üstlenerek çok yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Kazancını tamamen size kalmış. Aylık 100.000 TL veya daha fazlasını kazanabilirsiniz.

Orman Mühendisliği Fakültesini Seçme Nedeniniz Hakkında Düşüncelerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir