Sağlık Bilimleri Fakültesi Bölümü Nedir Tanıtımı Hakkında Bilgi

Sağlık Bilimleri Fakültesi Tanıtımı ve Amaçları Nedir?

Sağlık Bilimleri Fakültesi ulusal ve uluslararası sağlık sektöründe etik olması gereken hususlarda iş birliği ve ekip çalışmalarını benimseyen, toplum sağlığını ve yaşam kalitesi yükseltebilecek amaçlı araştırıcı, bilime ve teknolojiyi kullanarak profesyonel sağlık personelleri oluşturmaktır. Araştırmacı, evrensel ve ulusal beşeri değerlere saygılı, eleştiri yapabilecek, mesleki alanda gerekli bilgiye ve beceriye sahip bir personel yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Sağlık kurumlarına yönetici olabilecek bireyler yetiştirmektedir.

Sağlık Bilimleri Fakültesi İş Olanakları ve Geleceği

Sağlık Bilimleri Fakültelerinden mezun olanların sektörel açıdan meslekleri bir bakıma hazır diyebiliriz. Kamu kurumları, özel sağlık kurumları, vakıflar ve devlet hastanelerinde sürekli olarak vasıflı yönetici ihtiyaçları olmasından dolayı fakülte mezunlarına iş imkânları oldukça açıktır. Kadro eksikliği ülkemizde sağlık alanında oldukça fazla olmasından dolayı geleceğe dönük olaraktan tercih edebileceğiniz bir bölüm olarak ele almanızı ve tercihlerinizde bu fakülteyi yazmanızı öneririz.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Mezunları Ne İş Yapar? Maaşları ne Kadar Olur?

Sağlık Kurumlarında üniversite, kamu ve vakıf hastaneleri, özel hastaneler, rehabilitasyon merkezleri, Bağ kur, SSK, Emekli Sandığı gibi kuruluşlarında sağlık sigortası birimlerinde olduğu kadar özel sigorta şirketlerinde, tıbbi cihaz ve ilaç üreten kuruluşlarında ve sağlık araştırma merkezinde çalışabileceksiniz. 2200 Türk Lirası ile 5000 Türk lirası arası maaş alan sağlık sektörü yöneticileri devlet kurumlarında ve özel hastane yönetiminde görev alanlar arasında maaş farklılığı büyük oranda yaşanmaktadır.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Seçme Nedeniniz Hakkında Düşüncelerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

 

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.