Sanat ve Tasarım Fakültesi Bölümü Nedir Tanıtımı Hakkında Bilgi

Sanat ve Tasarım Fakültesi Tanıtımı ve Amaçları Nedir?

Geçmişten günümüze kadar gelen el sanatlarımızın yok olmaması için günümüzün teknolojiyle birleştirilerek kalifiyeli, donanımlı elemanlar yetişmek temel amacımızdır. El emeği olan kültürel zenginliklerimizi geliştirerek ve zamanımızın teknolojisini de kullanarak değerlerimizi dünyaya tanıtmak ve ülke ekonomimizi canlandırmaktır.

Sanat ve Tasarım Fakültesi İş Olanakları ve Geleceği

Sanat ve Tasarım mezunu olan bireyler; el sanatları atölyelerinde, halk eğitim merkezlerinde, orta öğretim okullarında el sanatı dersleri verebilir. Tekstil fabrikalarında tekniker olarak çalışabilir. Kendini geliştiren adaylar; kendi el sanatlarını atölyelerini açarak geçini sürdürebilir.

Sanat ve Tasarım Fakültesi Mezunları Ne İş Yapar? Maaşları ne Kadar Olur?

Sanat ve Tasarım Fakültesinden mezun olan başarılı bireyler; ortaokullarda ve çıraklık eğitim merkezlerinde el sanatları öğretmenliği yapabilir. Maaşları 1500 TL ile 1750 TL arası değişkenlik gösterir. Tekstil alanında çalışmak isteyenler fabrikalarda ve büyük atölyelerde tekniker hatta uzman pozisyonda iş hayatında başarılı olabilirler. Tekstil fabrikasında çalışan bir tekniker maaşı günümüz koşullarında 1500 TL ile 2000 TL arasındadır. Uzman pozisyonda çalışan personeller 2250 TL ile 2500 TL arasıdır. Hobi sınıfları açarak insanlara faydalı, teknolojiyle iç içe ve yapılan bütün ürünleri zevkli bir şekilde üreten ve ürettiren bir iş sahası da sunabiliyor bizlere. Kendi atölyenizde kültürel değerlerimize sahip çıkarak ve bunu insanlara öğreterek de bize maddi imkanlar sağlayan bu dal da hobi sınıfımızın bize getireceği aylık kazanç halkın tutumuna ve isteğine bağlı olarak 5000 TL ile 7000 TL arasındadır.

Sanat ve Tasarım Fakültesini Seçme Nedeniniz Hakkında Düşüncelerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.