Sigortacılık Bölümü

Sigortacılık mesleği günümüzde oldukça popüler olan bir meslektir. Çünkü insanlar sürekli evlerine, arabalarına ya da eşyalarına sigorta yaptırırlar ve bu nedenle de sigortacılık alanı sürekli ihtiyaç duyulan bir hizmet alanı olmaktadır.

Sigortacılık Bölümünün Amacı; Bu bölüm tüm sigorta şirketlerinin ihtiyacı olan eğitimli elemanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Sigortacılık Bölümü Dersleri; Bu bölüm 4 yıl öğretim süresi olan bir lisans programıdır. Bu bölümü okuyan öğrencilere matematik, istatistik, hukuk ve ekonomi alanlarında dersler, sigorta muhasebesi ve denetimi, hayat tabloları, sigorta sözleşmeleri, sigorta mevzuatı, hayat sigortacılığı, hayat dışı sigortacılık, sigorta istatistiği dersleri verilmektedir ve ayrıca bu bölüm öğrencileri zorunlu olarak proje çalışmaları yapmaktadır.

Sigortacılık bölümü okuyarak mezun olup sigortacı olmak isteyen adayların öncelikle matematik, istatistik ve ekonomi alanlarına ilgisi ve bu alanlarda üst düzeyde başarılı olması gerekmektedir. Ayrıca sigortacı olmak isteyen adaylar dikkatli, sabırlı ve sorumluluk sahibi olan kişiler olmalıdır.

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Çalışma Alanları; Bu bölümü bitiren mezunlara “Sigortacı” unvanı verilmektedir. Bu mezunlar bir çok sigorta şirketlerinde, sosyal güvenlik kuruluşlarında veya bankalarda rahatlıkla iş bulabilirler.

 

Sigortacılık Bölümü Hakkında Bilgi Verdiğimiz Yazımız Hakkındaki Yorum ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Yorum Alanından Hemen Bize Yazın. 

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.