Spor Bilimleri Fakültesi Bölümü Nedir Tanıtımı Hakkında Bilgi

Spor Bilimleri Fakültesi Tanıtımı ve Amaçları Nedir?

Spor bilimleri fakülteleri insanların yaşam kalitelerini artıracak, bilimsek eğitim, araştırma ve oluşturulmuş projeler sayesinde sportif ve sosyal amaçlar doğrultusunda sağlıklı insanlar yetiştirilmesinde katkı sağlamak, toplumda sporu bir yaşam tarzı hailene gelmesini sağlamak için faaliyet oluşturan eğitim kurumudur. Mesleki bilgi ve becerileri bir araya getirerek, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip edebilen zekayı verecek olan beden eğitimi ve antrenör, spor öğretmeni eğitimleri vermek en temel amacıdır.

Spor Bilimleri Fakültesi İş Olanakları ve Geleceği

Bölümden mezun olmuş bireylerin diplomaları ile başvuracakları devlet kurumlarında ve özel firmalarda eğitmen olarak görev almaları mümkündür. Üniversiteler de memur olarak, spor müdürlüklerinde eğitmen olarak, askeri birimlerde, polisliklerde dahi bir meslek uzmanı olarak görev alabilmektedirler. Bu sebepten denebilir ki iş konusunda uzun süre sıkıntı yaşamayacak bir mezuniyet olacaktır. Geleceğiniz için endişe etmenizi gerektiren bir durum olmadığından bu bölümü rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Spor Bilimleri Fakültesi Mezunları Ne İş Yapar? Maaşları ne Kadar Olur?

Fakülte mezunlarını, üniversitelerde, gençlik ve spor müdürlüklerinde, Askeri birimlerde, Polis eğitim kurumlarında, özel sektörde, Sağlık Kültür Spor Daire başkanlıklarında, formasyona dayalı öğretmenliklerde görev alabilmektedirler. Üniversitelerde memur maaşı 2200 TL, spor eğitmeni olarak 1500 – 2000 TL civarı, askeri birimlerde 2700 TL civarı, polislik için 2900 TL olarak güncel maaşları bilinmektedir.

Spor Bilimleri Fakültesi Seçme Nedeniniz Hakkında Düşüncelerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

 

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.