Teknik Eğitim Fakültesi Bölümü Nedir Tanıtımı Hakkında Bilgi

Teknik Eğitim Fakültesi Tanıtımı ve Amaçları Nedir?

Teknik Eğitim Fakültesi, öğrencilerine meslek ve teknik liselerde eğitim verecek niteliklere sahip teknik Öğretmen yetiştirmek amacıyla kurulmuştur.

Farklı Bir Tanım İlave Fakültenin amacı, Mesleki Teknik Ortaöğretim Kurumlarda görev yapacak teknik öğretmenlerin yanı sıra Sanayide istihdam edilecek uygulama becerisi yüksek teknik iş erbabı olabilecek elemanlar yetiştirmektir.

Teknik Eğitim Fakültesi İş Olanakları ve Geleceği

Teknik eğitim fakülteleri amaçlarından da anlayacağınız gibi eğitim ve öğretim alanlarında teknik ve mesleki eğitim okullarında teknik öğretmen kadrolarında istihdam edilmektedir. Bunun haricinde endüstride teknik eleman ve teknik eğitimci olarak istihdam edilmektedir. Eğitim alanının ve sanayi alanında uzman eğitmen ve uzman teknikere sürekli bir ihtiyaç olmasından dolayı geleceğe yönelik iş olanakları sürekli olarak arz söz konusu olmaktadır.

Teknik Eğitim Fakültesi Mezunları Ne İş Yapar? Maaşları ne Kadar Olur?

Bölümden mezun olmuş öğrenciler birçok devlet kurumlarında ve özel firmalarda nitelikli personel olarak hizmet verebilmektedirler. Teknik ve meslek ortaöğretim kurumlarında eğitmek olarak hizmet veren öğretim görevlileri 2300 Türk lirası maaş almaktadır. Bunun haricinde özel firmalarda uzman tekniker olarak kendi dallarında çalışacak mezunlar ilk giriş olarak 1800 TL ile başlayarak 2500 TL maaşa kadar yükselmektedir. Coğrafi olarak bu maaşları değişiklik göstermekte olduğunu da bilmenizi isteriz. Bunların haricinde sanayi alanında kendi iş yerleri oluşturacak elemanlar zamana göre değişiklik gösterse de kaliteli iş çıkartmaları halinde aylık gelirleri 5000 TL ile 10000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Teknik Eğitim Fakültesi Seçme Nedeniniz Hakkında Düşüncelerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

 

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.