Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi Bölümü Nedir Tanıtımı Hakkında Bilgi

Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi Tanıtımı ve Amaçları Nedir?

2015-2016 Eğitim Öğretim yılının en revaçtaki birimlerinden biri olan Tekstil Teknolojileri ve Tasarım Fakültesi, çağdaş eğitim öğrenim standardında, araştırma ve geliştirme olanaklarını uluslararası düzeyde sunarak, insan toplumunun becerilerinin ilerlemesi doğrultusunda kullanabilen, yeniçağa ayak uydurabilecek şekilde kendini yenileyebilen, meslek bilincinde lider ve yaratıcı tekstil mühendisleri, tekstil pazarlamacıları ve moda tasarımcıları yetiştirmek amaçlıdır. Uygulamalı ve disiplinli bir şekilde bireyleri topluma kazandıran bir birimdir.

Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi İş Olanakları ve Geleceği

Bu birimden mezun olan öğrenciler, moda tasarımcısı, tekstil tasarımcısı, tekstil mühendisi ve moda giyim tasarımcısı olarak görev alabilirler. Devlettin herhangi bir kurumda da iş bulabilen bu bireyler, aynı zamanda kamuya bağlı özel şirketlerde de çalışma imkânları olacaktır. İşsiz kalmayacağınız bir birimden mezun olmuş olacaksınız. İsteğe bağlı olarak her yerde çalışılabilir. Kendi atölyenizi bile kurabilirsiniz.

Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi Mezunları Ne İş Yapar? Maaşları ne Kadar Olur?

Fakülteden mezun olduktan sonra hemen iş hayatına atılabilirsiniz. Okul içi uygulamalı derslerden dolayı kendinizi geliştirdiğiniz için. Eğer herhangi bir devlet kurumuna atanırsanız maaşlarınız devlet memuru standardında olacaktır. Bu sebepten dolayı yaklaşık alacağınız maaş 2200-2400 TL arası olduğunu gösterir. Alacağınız kıdeme göre de değişiklik gösterebilir. Eğer özel bir şirkette moda tasarımcısı olarak görev alırsanız bu rakam daha da yükselebilir. 3000 TL ila 5000 TL arası bir ücret alabilirsiniz. Kendi atölyenizi açarsanız ve kendinizi bu meslekte tanıtırsanız yapacağınız işler için menajer, kazanacağınız paralar için de bir banka hesabı gerekecektir. Yıllık kazancınız 150.000 TL ila 15 milyon TL arası değişmektedir.

Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesini Seçme Nedeniniz Hakkında Düşüncelerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.