Ülkeyi Kalkındıracak Olan Para Mıdır Eğitim Midir

Dünya üzerinde var olan devletlerin temel amacı, ülkeyi kalkındırmak ve içerisinde yaşayan halka daha huzur ve refah içerisinde bir yaşam sunmak olmaktadır. Bunun tabi ki de birçok farklı yolu olabilir, ancak sizler için hazırladığımız bu yazıda bir ülkenin daha iyi günler görebilmesi için gerekli olan şeyin daha fazla para mı yoksa daha fazla eğitim mi olduğu hakkında fikirlerimizi beyan edeceğiz.

Bunun için, öncelikle kalkınmadan ne anladığımızı kavramak gerekir. Eğer kişinin kalkınma anlayışı insanlık, düşünce, vicdan üzerine kurulu değilse birey muhtemelen kalkınmanın parayla gelen birşey olduğunu zannedecektir. Bu tür insanlar, hayattaki herşeye maddi çıkar gözüyle bakan insanlar olabilirler. Ancak gerçek kalkınma, bireylerin vicdan konusunda çok ilerilerde olduğu, toplumda düzenin olduğu, insanların refah ve huzur içerisinde birbirleriyle ilişkiler kurabildiği bir kalkınma olmalıdır.

Dünya ülkeleri incelendiğinde para konusunda çok iyi olan, ancak eğitim konusunda hiç bir çalışması olmayan ülkeler görebilmekteyiz. Bu ülkeler, sahip oldukları para sayesinde ortaya belirli şeyler çıkarabilirler. Ancak sahip olunan para, kaliteli bir eğitimle desteklenmediği sürece sadece tüketmekten ibaret olacaktır. İnsanın kendisine ve etrafına faydalı olabilmesi için tüketmenin yanı sıra üretmesi de gerekmektedir. Daha fazla üretim de ancak eğitimle gerçekleşebilecek birşeydir.

Paranın insanlara huzur getirdiğini söylemek mümkün değildir, ancak eğitim, insanlara kesinlikle huzur getiren bir şeydir. Bu sebepten dolayı gerçek kalkınma, sağlam bir eğitimle desteklenerek para sayesinde yapılan kalkınmayla olur. Sağlam eğitimin olması, ardından paranın da geleceğinin göstergesidir. Bu sebepten dolayı öncelik, eğitimdir.

Ülkeyi Kalkındıracak Olan Para Mıdır Eğitim Midir Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir