Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar hayatları boyunca birçok kişi ile iletişim halinde olurlar. İletişim kurmak her insanın önemli bir ihtiyacı olmaktadır. Başka bir insan ile iletişim kurmadan bir insanın hayatını sürdürmesi mümkün olmamaktadır. Bu yüzden her insan öncelikle ailesiyle daha sonradan ise kendilerine edinmiş oldukları dostları ve arkadaşları ile sürekli olarak bir iletişim halindedirler. Bu yüzden insanlar birbirleriyle çok sık vakit geçirirler. Birbirleriyle çok sık vakit geçirdikleri için de birinin sahip olduğu özellikler diğerine geçebilmektedir. Bu durumu en iyi şekilde anlatan bir atasözü vardır. Bu atasözü de üzüm üzüme baka baka kararır olmaktadır.

Bir insan her insan ile aynı şekilde samimiyet kurmaz. Kimi insanlar ile çok fazla samimi değilken kimi insanlar ile çok fazla vakit geçirebilmektedir. İnsanlar çok sık iletişim halinde oldukları insanlardan birçok özellik kapabilmektedir. Örneğin her gün görüştüğünüz bir arkadaşınızın özelliği bir zaman sonra size de geçebilmektedir. Bu durumu daha iyi açıklamak istersek bir arkadaşınızın çalışkan bir insan olduğunu söyleyip zaman içerisinde sizin de onunla çok fazla vakit geçirmenizden dolayı çalışkan bir insan olmaya yöneleceğinizi söyleyebiliriz.

İnsanların zaman içerisinde davranış biçimleri, konuşmaları ve hatta düşünceleri bile birbirlerine geçebilmektedir. İnsanlar çok fazla vakit geçirdikleri insandan çok fazla etkilenir. Bu yüzden her insanın dostunu ve arkadaşını çok iyi seçmesi ve bu atasözünün anlamını her zaman iyi bilmesi gerekmektedir.

Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.