YGS’ye Nasıl Çalışır 2016

Hayatımızda bulunan ve büyük anlamlar yüklediğimiz sınavlar hayatımızın bir döneminin oldukça sıkıntılı ve stresli geçmesine neden olmaktadır. Çünkü YGS ve LYS gibi sınavlara çalışırken ne kadar çalışırsak çalışalım eksiğimiz olduğunu ve çalıştığımızın yeterli olmadığını düşünürüz kimi zaman da doğru bir yöntemle çalışmadığımızı düşünürüz.

Peki Ygs’ye nasıl çalışmalıyım?

  • Bir kaç gün sonra karne alarak yarıyıl tatiline gireceğiz aslına bakıldığında bu tatil bizler için oldukça büyük fırsattır.Öncelikle işe kendimize sıkı bir çalışma programı hazırlayarak başlayabiliriz.
  • Yaptığımız bu çalışma programı tatilimizi boşa geçirmemizi engeller ve böylece günümüzü planlı ve faydalı bir şekilde geçirmemizi sağlamaktadır.
  • Kendimize sınıfımıza uygun olarak bir soru bankası edinelim.Bu soru bankası sayesinde sorular çözdükçe önceki sınıflardan bu yana hangi konularda ne gibi eksiklerimiz olduğunu rahatlıkla görebiliriz.
  • Özellikle okulların tatile girdiği dönemi çok iyi değerlendirmeliyiz ve böylece eksiklerimiz olan konuları en kısa zamanda halledip rahatça soru çözüp pratik yapmaya başlayabiliriz.
  • Biliyoruz ki yerleştirme puanımızın %40’lık dilimini YGS oluşturmaktadır ancak asla bu oranı azımsayıp YGS’yi bırakıp LYS’ye çalışmaya başlamamalıyız çünkü ilk sınavımız YGS’dir.
  • YGS’de mantık soruları ağırlıklı olurken LYS’de bilgi soruları oldukça fazladır ve bu nedenle de öncelikle YGS’nin mantık sorularını halletmeliyiz fakat aynı zaman dilimi içinde LYS konularına da başlayarak her iki sınavında konularını bir anda götürmeye çalışmalıyız. Unutmamalıyız ki; YGS’den sonra LYS’ye kısa bir zaman dilimi kalmaktadır.

Ygs’ye Nasıl Çalışılır Konusundaki Yorum ve Deneyimlerinizi Sizler de Yorum Kısmından Hemen Bizimle Paylaşın. 

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.