Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Nedir Tanıtımı Hakkında Bilgi

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Tanıtımı ve Amaçları Nedir?

Yönetim bilişim sistemlerini üst seviyeye geliştirebilecek ve bu sistem üzerindeki ilgili şeyleri yönetebilecek teknoloji becerilerine sahip öğrenciler eğitmektir. Bölümden mezun olanlar organizasyonlara ve topluma fayda katmak amaçlı teknolojiler geliştirecek ve bu geliştirdikleri teknolojilerin herkesin duymasını ve kullanmasını sağlayacaklar. Bu bölümdeki kişiler çoğunlukla bürolarda masa başında çalışacaktır.

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü İş Olanakları ve Geleceği

Teknolojinin artması ile birlikte teknoloji araçlarını kullanmak ve işlenmesi zorluğundan günümüzde Yönetim Bilişim Sistemleri bölümüne her geçen gün daha çok bir gereksinim duyuluyor. Bu tür kamu kuruluşları teknolojinin ilerlemesini ve kendileri ile alakalı bilgileri üretme, planlama, saklama ve değiştirme işlemlerini hızlı ve düzenli bir biçimde oluşturmak için bu bölümde gelecek daha değişik bilgi ve fikirleri kullanmak zorundadır. Bu yüzden bölümden mezun olan kişiler farklı resmi kuruluşların ve işletmelerin bilgi merkezlerinde sistemleri geliştirme yerlerinde, yazılım şirketlerinde, proje geliştirme alanlarında ve danışmanlık bürolarında çalışabilirler. Bu meslekte gün geçtikçe artan talepler olmasına karşın, bu mesleğe sahip olanların sayısı fazlasıyla azdır. Bu alanda işgücü açığı olduğu için iş bulma imkânları çok yüksektir. Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olan kişiler Finans bank, Microsoft, Toprak Bank, IBM Türk vb. gibi yerlerde çalışabilirler.

 

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Mezunları Ne İş Yapar? Maaşları ne Kadar Olur?

Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden başarı ile mezun olan öğrencilere diploma verilir ve Yönetim Bilişim Uzmanı unvanları alırlar. Devlet kamu kuruluşlarında çalışan elemanlar öğrenim seviyelerine göre ve çalıştıkları yerlere göre yan ödeme ve maaş alırlar. Özel sektörlerde ise bu ücret çalıştığı yer ve çalıştığı konuma göre değişiklik göstermektedir.

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Seçme Nedeniniz Hakkında Düşüncelerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Benzer Bölümler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.